Yılın En İyileri Webrazzi Ödülleri 2015’te Açıklandı

Webrazzi  Ödülleri 2015, 200binin üzerinde Webrazzi okuyucusunun oylamalarıyla belirlendi. Yapılan oylama sonuçlarına göre ODTÜ TEKNOKENT firmaları Onedio Sosyal İçerik Platformu ve Evreka Yazılım en çok oyu alırken; ODTÜ TEKNOKENT’in Hızlandırma Programı TeknoJUMP ile Ön Kuluçka Merkezi ATOM (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) da kendi kategorilerinde yüksek oy almayı başardı. Ayrıca ATOM mezunu Panteon’un Mobu adlı oyunu da listede yer aldı.

Sosyal İçerik Platformu Onedio, “Yılın Haber Sitesi” kategorisinde 1. olurken, Onedio’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Kaan Kayabalı ise “Yılın Web Girişimcisi” kategorisinde 1. sırada yer almayı başardı. Akıllı Şehirler Yaratıcısı Evreka da, “Yılın Donanım Girişimi” kategorisinde 1. sıraya layık görüldü. 

ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş.’nin 2013 yılında hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk uluslararası hızlandırma programı TeknoJUMP “Yılın Girişim Hızlandırıcısı” kategorisinde 8. sıradan yer buldu. 2008 yılında, üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurulan ATOM ise aynı kategoride 3. olmayı başardı.  

ATOM’dan mezun olan ve çalışmalarını ODTÜ TEKNOKENT’te sürdüren Panteon’nun yaratıcısı olduğu Mobu adlı oyun “Yılın Mobil Oyunu” kategorisinde ilk onda yer aldı.

Webrazzi Ödülleri 2015’te, oylamaya başlamadan önce 37 kategori için 60 binin üzerinde aday önerisi geldi. Her bir kategoride en fazla aday gösterilen isimlerin katıldığı oylamada; toplam 234 bin 598 farklı sosyal medya hesabından 1 milyon 411 bin 588 adet oy kullanıldı. En çok oy kullanılan kategori ise “Yılın Teknolojik Ürünü” oldu.  

Yorum yapın